Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.05.2019 09:27:58 

FK SLOVAN BOLEŠOV

MINILIGA V MALOM  FUTBALE BOLEŠOV.

 

1./   Miesto : Telocvičňa ZŠ Bolešov.

2./   Termín: od 20.11.2016 hracím dňom budú nedeľe a sviatky. Prihlásiť sa treba do 15.11.2016 u M. Hudcovského  t.č 0949676445. Uprednostnené budú mužstvá z minulého ročníka. (Až na Monaco) Max. počet mužstiev je 10-12.

3./   Počet hráčov pri hre: hrajú 4 hráči a 1 brankár

4./   Súpiska družstva: musí obsahovať názov mužstva, meno a priezvisko hráča. Na súpiske môže byť ľubovoľný počet hráčov, minimálny počet hráčov na súpiske je 8. Hráči musia byť starší ako 15 rokov. Súpisku možno doplniť počas celého turnaja. Hráč môže štartovať len za 1 mužstvo.

5./  Hrací systém:  Každý s každým, počet mužstiev bude 10 alebo 12. Hrací čas je 2x20minút.

6./  Hodnotenie: v konečnom hodnotení rozhodujú : 1. Body, 2. Vzájomný zápas, 3. Celkové skóre,  4. Viac  strelených  gólov, 5.Los

7./  Dresy: každé mužstvo musí nastúpiť v jednotnom farebnom oblečení - stačí iba vrchná časť odevu.(rozlišováky, tričká, dresy)

8./  Obuv:  vstup na hraciu plochu telocvične je v športovej obuvi  bez čiernej podrážky, nie športová obuv zn. TARF! Ak sa zisti porušenie tohto pravidla, hráč bude vylúčený zo zápasu.

9./  Štartovné: za každého hráča 15€. 

10./  Vylúčenie z turnaja : ak družstvo nenastúpi 3x na zápas, je vylúčené  z turnaja. Všetky ich zápasy sa kontumujú  v prospech súperov 5:0. Ide o zápasy, ktoré už odohrali a majú odohrať.

11./  Právomoc rozhodcu: rozhodca má plnú právomoc pri vedení  zápasov. Má právo udeľovať žlté a červené karty. Bude sa striktne trestať nešportové a vulgárne správanie sa hráčov, požitie alkoholu .

12./  Každý hráč hrá na svoju vlastnú zodpovednosť a je si zodpovedný za svoje veci v šatni, počas zápasu. 

 
 

PRAVIDLÁ

·         - turnaj sa hrá podľa pravidiel futbalu . Výnimkou je aut, ktorý sa kope. Hrá sa na ihrisku ohraničenom červenými čiarami.   

·        -loptu pri opustení ihriska cez bránkovú čiaru, musí zahrať brankár rukou. Brankár môže rukou vyhodiť loptu na súperovu polovicu, len dotykom o vlastnú polku ihriska, v prípade porušenia pravidla loptu získava súper rozohrávkou na polovici ihriska.

·        - pri dotyku lopty so stropom je hra prerušená a súper loptu zahráva z miesta priestupku, ak sa dotkne basketbalovej konštrukcie, lopta je považovaná, že prešla bránkovú čiaru a zahráva sa roh, alebo vyhadzuje brankár.

·         -striedanie hráčov je v ľubovoľnom časovom intervale, je však realizované iba v priestore vymedzenom vlastnou striedačkou. /postih – strata lopty/

·        -v každom zápase má 1 družstvo povolený 1x Timeout za polčas v trvaní 30 sekúnd.

·         -Žlté karty: žlté karty sa hráčovi rátajú; za 2 žlté karty má hráč zastavenú činnosť na 1 nasledujúce stretnutie.

·         -Červená karta: za červenú kartu je hráč  vylúčený do konca zápasu a družstvo hrá v oslabení 2 minúty. Keď družstvo v oslabení obdrží gól, môže nastúpiť hneď ďalší hráč do kompletného  počtu. Vylúčený hráč automaticky nehrá v nasledujúcom zápase a o ďalšom štarte hráča rozhodne komisia turnaja. Vylúčenie brankára za ruku mimo šestky bude hodnotené osobitne, podľa situácie.

·         -Inzultácia: za inzultáciu rozhodcu a za napadnutie protihráča je hráč vylúčený do konca turnaja /na ďalší rok sa nemôže prihlásiť/

·         -Šmýkačky : je zakázané v zápase používať tzv. šmýkačky smerom k protihráčom. 

TOPlist